Perunkirjoitus: Paluu toiselta retkeltä

Perusleiristä hölkättiin 24.6. tien varteen, missä olikin tällä kertaa odottelemassa isompi vaunu: ei Hiace vaan Mersu. Meksikon pojat pääsivät kylille samalla kyydillä. Matkalla pysähdyttiin kuvaamaan Llanganuco-laakson vihreitä järviä. Niitä on kaksi: ylempi on nimeltään Orconcocha ja alempi Chinancocha. Jälkimmäisen rannassa on suosittu maisemakuvauspaikka: Google Earthia tai Panoramio-sivustoa käyttäen löytyy tästä maisemasta lukuisia variaatioita. En saanut puunrunkoja aseteltua maiseman kehyksiksi tyydyttävällä tavalla, joten tähän tuli kuva ilman puita.

Edessä oli lepopäivä Huarazissa, mikä tarkoittaa palelemista hotellissa, syömistä Patrickissa, Los Andesissa tai La Brasa Rojassa ja Totuuden kirjoittamista.

Samankaltaisia kirjoituksia:

  1. Perunkirjoitus: Paluu kolmannelta retkeltä
  2. Perunkirjoitus: Paluu ensimmäiseltä retkeltä
  3. Perunkirjoitus: Paluu neljänneltä retkeltä
  4. Perunkirjoitus: Harjoittelua
  5. Perunkirjoitus: Tocllarajun yläleiri
This entry was posted in Kaikki, Vuoret ja kiipeily and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Perunkirjoitus: Paluu toiselta retkeltä

  1. Bernd says:

    Hyvä, että olet vielä palelemassa, se tarkoittaa, että eläät. Hauskoja hetkejä t. B.+P.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

Voit käyttää näitä HTML-tageja ja attribuutteja: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>